Hayvan Pazarı Projesi

Hayvan Pazarı Projesi

‘Hayvan Pazarı’ projesini hayata geçirmek için çalışmalar başlattık
Cizre’ye modern projeleri üst üste hayata geçiren Cizre Belediyemiz, ‘Hayvan Pazarı’ kurmak için çalışmalar başlatarak kent için oldukça önemli olan bir projeyi daha hayata geçiriyor.

Cizre’ye modern projeleri üst üste hayata geçiren Cizre Belediyemiz, ‘Hayvan Pazarı’ kurmak için çalışmalar başlatarak kent için oldukça önemli olan bir projeyi daha hayata geçiriyor. Cizre Belediyemiz, İdil Yolu girişinde Kuştepe Köyü'nde Mezbahane binamızın yanında 6 bin metrekare alan üzerinde 'Hayvan Pazarı' inşa etmek için çalışmalar başlattı. Proje aşaması tamamlanan 'Hayvan Pazarı' için yol açma ve temel kazısı çalışmaları yapılıyor. Hayvan Pazarı 2 katlı bir bina olup 2 bin metrekare kapalı alanın zemin katında 100 büyükbaş, 150 küçükbaş kapasiteli hayvan barınağı yapılacak. Birinci katta 1000 metrekare alanda 75 büyükbaş, 230 küçükbaş kapasiteli hayvan satış pazarı yapılacaktır. Toplamda 2 bin metrekare beton sahası bulunan projede toplam alanın 2 bin metrekaresi yeşil alan olarak tasarlanacaktır. Barınma ve hayvanların barınması için yapılacağı yer teras şeklinde yapılacaktır. Hayvanların pazarlanacağı alan çelik konstrüksiyon'dan (Çelik iskelet sistemi) yapılacaktır. Hayvan barınma alanı da betonarmeden yapılacaktır. 'Hayvan Pazarı'nın içinde görevli odası, kuru yem odası, depo, wc 'de tasarlanmıştır.

Hayvanlarını getiren vatandaşlarımız için de kapalı ve açık olmak üzere dinlenme alanı yapılacak

'Hayvan Pazarı' projesinin hayata geçmesiyle birlikte vatandaşlarımız getireceği hayvanını satabilecek, pazarlayabilecek ve satamadığı hayvanını da tekrardan götürmesine gerek kalmadan barınma alanına bırakabilecek. Hayvanlarını getiren ve hayvan pazarına gelen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için kapalı ve açık olmak üzere dinlenme alanı yapılmıştır. 

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513