Konak Mahallesi Dicle Nehri kenarında 60 dönümlük park yapımı

Konak Mahallesi Dicle Nehri kenarında 60 dönümlük park yapımı

Konak Mahallesi Dicle Nehri kenarında 60 dönümlük çok amaçlı park yapım çalışmalarımız devam ediyor.  Yapım çalışmaları devam eden parkımızın tamamlanmasıyla Cizre’nin güzelliğine güzellik katacağız.

Cizre Belediyemiz Konak Mahallesi’nin Dicle Nehri kenarındaki 60 dönümlük alanda park yapım çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Eskiden kum ocakları olarak kullanılan ve her yıl çok sayıda kişinin boğulmasına neden olan kum ocaklarını buradan kaldıran Cizre Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet Adanur, bu boş alanı halkın hizmetine açmak için projeler hazırlattı. Önce DSİ ile ortaklaşa yapılan çalışmada nehrin kenarında düzenleme ve taş tahkimatı çalışması yapıldı, ardından da hazırlanan projeler çerçevesinde 60 dönümlük alanda park yapım çalışmaları başlatıldı.

Yapılan parka ilişkin bilgi veren Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet Adanur, nehir kenarındaki 60 dönümlük alanda park çalışması başlattıklarını belirterek, “Eskiden bu alanlar kum ocaklarıydı ve kum çıkarıldığı için düzensiz bir nehir yatağı oluşmuştu ve her yıl çok sayıda insanımız bu çukurlarda boğuluyordu. Bizler hem bu kötü görüntüyü ortadan kaldırmak hem de Cizre’ye yeni yeşil alanlar ve parklar kazandırmak için bu 60 dönümlük alanda park çalışması başlattık.”dedi.

Yapılan parkın çok amaçlı bir işlev göreceğini ve Cizre’nin güzelliğine güzellik katacağının anlatan Adanur, “Parkımız 5 metre genişliğinde yürüyüş parkuru, 2 metre genişliğinde bisiklet yolu, 2.4 metre genişliğinde koşu parkuru, spor sahaları, çocuk oyunları alanları, fitnes aletleri, salıncak alanı ve yeşil alandan oluşacaktır. Yani yapım çalışmaları devam eden parkımız çok modern ve vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak bir şekilde yapılacaktır.”dedi. 

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513