Sur Mahallesi Aile Parkı

Sur Mahallesi Aile Parkı

Sur Mahallesi’nde 22 Dönümlük Park Projemizi Tamamladık

Cizre Belediyemiz kente yeşil alanlar kazandırma çalışmalarına devam ediyor. Sur Mahallesi'nde 22 dönümlük alan üzerinde inşa edilen ve yapımı biten çok amaçlı modern park mahallenin çehresini değiştirdi.

Cizre Belediyemiz kentteki yeşil alan eksikliğini gidermek ve şehre yeni yeşil alanlar kazandırmak için kentin dört bir tarafında çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Birkaç ay önce Sur Mahallesi'nde 22 dönümlük alan üzerinde başlattığı park çalışmasını tamamladı. Yapılan modern parkla Sur Mahallesi’nin çehresi değişirken, insanların aileleriyle birlikte gezip dolaşabilecekleri, dinlenebilecekleri, spor yapabilecekleri ve çocukların oyun oynayabilecekleri çok amaçlı bir park daha Cizre halkının hizmetine girmiş oldu.

Sayın Adanur: Halkın desteğiyle Cizre’ye modern bir görünüm kazandırıyoruz

Cizre’ye ‘Şehir’ görünümü kazandırmakta kararlı olan ve bu yönde kentin gelişmesi ve modern bir görünüm kazanması için her alanda yoğun bir çalışmanın yapılmasını isteyen Cizre Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet Adanur, “Bizler halkın yararına olan her çalışmayı yapmak için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Cizre’ye ‘Şehir’ görünümü kazandırmak için kentin dört bir yanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kentte bir çok mahallede yeni parklar inşa ettik ve bunlardan en önemlilerinden biri de Sur Mahallesi’nde 22 dönüm alan üzerinde inşa ettiğimiz parktır. Bu parklarımızın birçoğu bitmiş ve birçoğunda çalışmalarımız devam ediyor. Bizler Cizre’nin desteğiyle kente modern bir şehir görünümü kazandırıyoruz. ”dedi.

Sur Mahallesi’nde 22 dönüm alan üzerinde yapımı tamamlanan parkta basketbol ve voleybol sahası, çocuk oyun alanları, fıtness aletleri, anfi, mescit ve 5 bin 500 metre kare yürüme parkurunun yanı sıra 12 bin metre karelik yeşil alan ve 575 adet bitki çeşidiyle modern bir görünümden oluşuyor.  

 

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513