Yafes Caddesinde Sokak Sağlıklaştırma Projesi Hayata Geçiyor.

Yafes Caddesinde Sokak Sağlıklaştırma Projesi Hayata Geçiyor.

Belediyemiz şehrin dört bir yanında kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yenileme ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarına devam ediyor.
"Sokak Sağlıklaştırma Projesi" ile Yafes Caddesi yeni bir görünüme kavuşacak.
Çalışmalarına ara vermeden devam eden Belediyemiz, kentin en işlek caddelerinden biri olan Yafes Caddesinde ‘Sokak Sağlıklaştırma’ çalışması başlattı.
Ekiplerimizce, Yafes Caddesinde başlatılan çalışmalar kapsamında ilk olarak su birikintilerin önüne geçilerek yağmur suyu tahliye hattı çalışması başlatıldı. Modern bir görünüme kavuşan ilçemizde, trafik akışının daha güvenli ve rahat sağlanması için çift şeritli yol çalışması başlatıldı. Toz ve kirden kurtarılarak düzenleme yapılan cadde ve sokaklarıyla, sosyal ve kültürel faaliyetleriyle ve daha birçok projeye imza atan Belediyemiz Köprü üstünde bulunan kaldırımları da genişletme yoluna giderek yenileyecektir.
Altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde üstyapı çalışmalarını tamamlayan Belediyemiz, Yafes caddesinden başlayarak eski Şırnak yoluna kadar asfaltlama çalışması yürütecek. Gün içerisinde Dörtyol’daki araç yoğunluğunu düşürmek için de Sanayi caddesinden köprüye direk geçiş sağlayarak trafiğe önemli bir rahatlama getirilecek. Kaldırım ve orta refüj çalışmalarımızı yürüten Belediyemiz, Yafes caddesinden köprüye kadar orta refüj çalışması yapılacak.
Cizre’nin hemen her noktasında yürütülen çalışmalar ile modern bir görüntüye kavuşan ilçemizde, köprüde karşılıklı olarak aydınlatma çalışması gerçekleştirecek. Uygulanan projeler ile örnek teşkil eden Belediyemiz, köprü altında yayaların geçişini kolaylaştırmak için tünel yapıp, Mem u Zin ve Bırca Belek parklarını birleştirerek önemli bir projeyi gerçekleştirecek.
‘‘Cizre’de Uyguladığımız Proje, Örneklik Teşkil Edecektir”
‘Sokak Sağlıklaştırma’ projeleriyle sokakları ve caddeleri daha ferah, daha nitelikli ve yaşam seviyesi yüksek bir görüntüye ulaştıracaklarını ifade eden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Davut SİNANOĞLU, Yafes caddesinde uyguladıkları projenin, örneklik teşkil edecek düzeyde olduğunu söyledi.
Kent estetiğine değer katan projelere öncülük ettiklerini vurgulayan Başkan SİNANOĞLU, “ İlçemizin her caddesi ve sokağı bizim için ayrı bir değer taşımaktadır. Belediye olarak mahallelerimizin tamamında değişim ve dönüşüm yatırımlarına hız kesmeden devam ederken, cadde ve sokaklarımızı aslına uygun olarak yeniden restore edip, bakım ve onarıma tabi tutup hemşerilerimizin yaşam seviyesini artırmayı hedefliyoruz. Kentimizin her noktasının estetik seviyesini artırmak sokaklarımızı renklendirmek ve hareketlendirmek adına titiz bir şekilde çalışıyoruz. Yafes Caddesinde ki bu projemiz, bu tür projelere örneklik teşkil edecektir. Kent estetiğine değer katacak çalışmalarla Cizre’mizin bütün yaşam alanlarını daha güzel ve daha ferah bir görüntüye kavuşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513